Harire Günü'ne davetlisiniz !

Mardin ''Harire Günü''18 Ekim Cumartesi Günü Saat 13.00'te Valilik Binası arkasındaki Dara Anfi Tiyatro'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlanacak. 

Mardin ''Harire Günü''18 Ekim Cumartesi Günü Saat 13.00'te Mardin Valilik Binası arkasındaki Dara Anfi Tiyatro'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlanacak.

Mardin Kültür Turizmi Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından Geleneksel olarak kutlanmaya başlanan ve Mardin'in tanıtımına önemli katkı sağlayan ''HARİRE GÜNÜ''nin bu yıl 3.sü kutlanıyor.

"3. Mardin Harire Günü" 17 -18 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleşecek ve Çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Mardin'de yetişen üzüm çeşitlerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen ve üzümden yapılan Harire, Cevizli sucuk, Pekmez ve Pestili çeşitleri ile Yıllardır Mardin'de gelişen bu kültürü gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla, Mardin Kültür Turizmi Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından Her yıl Ekim ayının 3.Haftasında kutlanma kararı alındı.

HARİRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİNİN PROGRAMI ŞÖYLE:

- 17 Ekim 2014 Cuma günü Hırbıt İl Hacci Köyünde (GÖLBAŞI Köyü) Bağ Bozumu ve üzüm toplanması,

- 18 Ekim 2014 günü saat 13:00'te harire kaynatılacaktır.

Ayrıca Harire Günü sürpriz sanatçılarla "Harire" kaynatılacak.

Mardin Kültür Turizmi Araştırma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Davut Beliktay yaptığı yazılı açıklamada;'''HARİRE GÜNÜ''Etkinlikleri Tüm Mardin halkı ve İlimize gelen ziyaretçilere açıktır.Herkesi etkinliklerimize katılmaya,Davet ediyoruz''Dedi.

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Comments powered by CComment