office@goodnews.com
tel.666 777 666

foto1

GoodNews text capition 1

foto1

GoodNews text capition 2

foto1

GoodNews text capition 3

foto1

GoodNews text capition 4

foto1

GoodNews text capition 5

Title 1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Read More

Title 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Read More

Title 3

Read More

Title 4

Read More
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

SURİYE’DE YÜZ BİNLERCE KİŞİ EKMEK BULAMIYOR!

Suriye’de kamplarda ve Esed rejiminin tahrip ettiği bölgelerde yaşayan yüz binlerce sivil ekmek bulamıyor.

Suriye’deki mülteci kampları ile Beşşar Esed güçlerinin saldırısına maruz kalan bölgelere ulaşan ekmek ve un yardımında başlayan kesintiler nedeniyle yüz binlerce kişi ekmek bulamıyor.

Suriye’de yaklaşık 500 bini Türkiye sınırındaki kamplarda, geri kalanı İdlib, Lazkiye, Halep ve Hama gibi iç kesimlerde yaşayan yaklaşık 1 milyona yakın sivile ekmek ve un yardımı yapan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın stokları, bağışların azalması nedeniyle en alt düzeye indi.

“Bağışlar Azaldığı İçin Un Stoklarımızı Tamamlayamıyoruz”

İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek, AAmuhabirine yaptığı açıklamada, un stoklarının iyice azaldığını, sınır boyunda ve iç kesimlerde destekledikleri pek çok fırının faaliyetinin geçici olarak durduğunu söyledi.

Yemelek, 5 gün öncesine kadar Suriye’de, yardım gönderdikleri fırınlarla beraber günlük 2 milyon ekmek dağıttıklarını ancak bu sayının şu ân 150 bine düştüğünü dile getirdi.

Suriye içinde 42 fırına düzenli un yardımı yaptıklarını bildiren Yemelek, bu amaçla aylık 2 bin 50 ton una ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Yemelek, “Bağışlar azaldığı için un stoklarımızı tamamlayamıyoruz. Durumun normale dönmesi için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Comments powered by CComment

Mahallemilerle ilgili Araştırmalar

Mardin Yöresi Takvimi(Bılhıseb)

Mardin Yöresi Takvimi veya Mahallemi Halk Takvimi (Bılhıseb)

Mahallemi (ımhellemi) Halk takvimi, Mardin yöresi, özellikle Midyat civarında yaşayan toplulukların geleneksel kültürel miras olarak nesilden nesile aktardığı doğa olaylarına dayalı birikimlere ve...

Makaleyi Oku

Mardin Arapları & Imhellemiye

Roma yazılarında ve Süryani krallığı döneminde yaşanmış olanlarla ilgili bilgiler, Arapların milattan 800 yıl önce Mardin ve civarında  yaşadıklarına dair bilgiler içermektedir ve bu kabilelerin Beni Bekr ve Beni Tağlib Kabileleri olduğunu önümüze sermektedir.

Makaleyi Oku

Mahallemiler (3.Bölüm)

Bazıları kendilerine bir araştırma yaptıklarını söylüyorlar,ilmi gerçeklere ne kadar yakın olduğunu bilmiyoruz ama 7 milyona kadar bir rakamın olduğunu ifade ediyorlar.Sırf Türkiyede yaşayan Mardin Arapları değil,Dünya genelinde 7 milyondan bahsediliyor.Allahu...

Makaleyi Oku

Mahallemilerin Aslı

Ortada bir lehçemiz var ve en önemli özellik şudur,1. dünya savaşından sonra,bölgeler ayrıldıktan sonra bizler,Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kalan Araplar olduk,Arapça eğitimi görmediğimiz halde,Kendi dilimizi muhafaza ettik.Bu...

Makaleyi Oku

Mahallemiler 1.Bölüm

Beni-Hilal ve Mahallemiler

Beni hilal hikayesi: meşhur Beni Hilal kabilesi diye bir kabile var.Bu Beni hilal kabilesi Mardin ve yöresinden geçerken 100 hanelik veyahut 100 kişilik bir grup arkada kalıyor ve gerisi devam ediyor,göç etmeğe devam ediyor.Mahalle"miyé" de o mahallede...

Makaleyi Oku

Mahallemilerin kökeni

Mahallemilerin hepsi Arapça konuşuyor ve Meshep bakımından büyük çoğunluğu da Şafii’dir.Yalnız Mardin merkezdekilerin büyük çoğunluğu Hanefidir.Yani tüm Mardin Arapları Şafidir demek doğru değil.

Bu bahsettiğiniz mesele yani “Mahallemiler aslında Arap...

Makaleyi Oku

Mahallemiler

*Mahallemi "mim(م‎)" ve  "ha(ﺤ‎)" harflerinin telaffuz edilmesiyle okunur,en azından yöredeki insanlar kendisine Mahallemi diyor.Mahallemi kelimesinin nerden geldiği aslında yüzde yüz bir şey ifade etmek belki mümkün değil ama ilmi araştırmalar bu kelimenin anlamı hakkında ufak...

Makaleyi Oku

Mahallemi Tarihi

Mahallemi(Imhallemi) kelimesi hangi anlama geliyor?gerçek telaffuzu nasıldır? Ve kelime olarak nerden türemektedir?

*Mahallemi "mim(م)" ve  "ha()" harflerinin telaffuz edilmesiyle okunur.

Makaleyi Oku

Midyat Gündem

Köşe Yazarları

IMAGE
Bahaeddin BUDAK
IMAGE
İsmail ÖZMEN
IMAGE
Mahsum ALTUN
IMAGE
Mehmet ALTUN
IMAGE