| |
tarafından yazıldı.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

 

 Aralarında Süryani halk ozanı Mihail’in seslendirdiği “Arus” ve bir önceki çalışmada büyük ilgi gören “Iskaba” gibi Mardin mahalli müziğinin unutulmuş eserlerinin yer aldığı albüm Mardin müziğine gönül veren Mardinlilerin beğenisine sunuldu.

 

Geçmişten geleceğe miras bırakmak için yoğun çaba sarf eden Ezgi Müzik’in sahibi ve ses sanatçısı Hasan Çuha yeni albümü ile ilgili şunları söyledi: “Bu albümde ilk defa kendi öz dilimizle sözü müziği bana ait yeni bestelediğim eserler yer almaktadır. Daha önce sanatçı arkadaşlarıma okuttuğum kendi bestelerimi bir araya getirerek yepyeni bir albüm hazırladım. “Geçmişten Geleceğe Miras” adlı albümümüzde 18 şarkıdan oluşan bir repertuvar hazırlayarak değerli Mardinlilerin beğenisine sunmaya çalıştım. Mardin müzik arşivine katkıda bulunacağını düşündüğüm yeni eserleri bu albümde bir araya getirdim. Hep aynı eserleri dinlemek, aynı şarkıları sunmak müziğimizi ileri götürmez. Yeniliklere açık bir şekilde Mardin mahalli müziğimizi gelecek nesillere aktarmamız gerekmektedir. Bu albüm de geleceğe bırakacağım en güzel miraslardan biri olacak” dedi.

 

Mardin’de ilk defa albüm adının ve albümdeki şarkıların Arapça yazıldığını belirten Hasan Çuha sözleri şöyle sürdürdü: “Albümümüzde ilk defa albüm adını ve şarkıları Arapça isimleriyle yazdık. Arapça dışındaki albümdeki önemli bir yenilik de ilk defa bir bayan sesinden Arapça şarkı dinlenecek olmasıdır. Mardinlilerin “Korolar Çarpışıyor” yarışmasından tanıdığı Hatice Gümüş, benimle birlikte düet yaptı. Katkılarından dolayı Marev Korosu’ndan Melis Tüfekçioğlu’na, Gülşen Ergün’e, Sevil Işık’a, Mardin Musiki Derneği’nden Hayrullah Atay ve Hatice Gümüş’e, değerli sanatçı dostlarım Ender Emek, M. Salih Ceylan, Mustafa Pordoğan, Şahin İnalcık ve Mardin Geceleri Topluluğu’na çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Geçmişten Geleceğe Miras” albümünün ilk klip çalışmasını “Kalbi Mecroh (Kalbim Yaralı)” adlı şarkıya çeken Hasan Çuha, diğer şarkılara da klip çekeceğini sözlerine ekledi.
KAYNAK:mardinimiz.com

Comments powered by CComment

Kategori: /